Murat Dağı Termal ve Kayak Merkezi

Piknik Alanları

Piknik Alanları

Gediz'e 13 km. mesafede, Gediz-Balıkesir karayolu üzerinde, Uşak-İzmir Karayoluna 45 km mesafede, her an ulaşım imkanı olan Ilıca Kaplıcası, 1987 yılında Bakanlar Kurulu Kararı ile Termal Turizm Merkezi ilan edilmiştir.

 

İlçemiz doğal güzellikleri ve özellikle kaplıcaları bakımından yurdu-muzun güzide bölgelerindendir. Termal şifalı suları ile sağlık açısından yarar sağlarken, kentlerin aşırı gürültüsünden ve iş hayatından belirli sürelerle uzaklaşmaya çalışan, doğa ile iç içe yaşamayı seven yerli ve yabancı turistler için tercih edilen bir dinlen-me yeridir. Ayrıca yüzme, spor, doğa sporları yapanlar için, doğa tutkunlarına mükemmel fırsatlar sunar.

 

Çağdaş tabii güzelliklerin sar-maş dolaş olduğu dinlenme, istirahat etme merkezidir. Yeşilin her tonunun bir şiir gibi görüldüğü bu bereketli topraklar termal sularıyla Romalılar döneminden günümüze kadar insanların ilgisini çekmiştir. Günümüzde ise modern teknoloji ile tabii sağlık ve dinlenme beldesi haline gelmiştir.

 

Dört yanı ormanlarla kaplı, denizden 940 m yükseklikteki Turizm merkezi, 87 derece sıcaklıkta kimyasal açıdan sülfatlı, bikarbonatlı, sodyumlu, magnezyumlu ve çok miktarda meteborik asit bulunan su kaynaklarına sahiptir.

 

Termal tedavi merkezi olan turizm merkezinde göz ve mideye iyi gelen 2806 mg/lt eriyik mineral değere sahip şifalı suların, romatizmal hastalıklar, böbrek hastalıkları, idrar yolları hastalıkları, sedef, deri hastalıkları, eklem ve kireçlenme hastalıkları, kadın hastalıklarına şifa olduğu belirtilmiştir.

 

Gediz Belediyesi’nce işletilmekte olan Ilıca Termal Turizm Merkezi tüm konaklama birimleri ve sos-yal tesisleri ile Türkiye'nin her yerin-deki vatandaşlarımıza 12 ay hizmet vermektedir.

 

 

Fotoğraf Galerisi